Tepelná čerpadla

(vzduch – voda) Monoblok

tepelné čerpadlo lg therma V 4

LG Therma V

Značkové tepelné čerpadlo, které je na trhu spoustu let a patří mezi nejprodávanější tepelná čerpadla v ČR. Spolehlivost a vysoká účinnost z něj dělají dobrou volbu pro úsporné řešení vytápění.

Tepelné čerpadlo Sinclair

 Sinclair S-therm

Finančně dostupné tepelné čerpadlo s dlouholetou tradicí a spoustou funkcí. Spolehlivě funguje do -25°C. Inverterový kompresor zajišťuje ekonomický chod. 1-3 fázové. Levná investice zajistí rychlou návratnost. Tradiční značka působí v 33 zemích od roku 2004. Výborný poměr cena-výkon.

Tepelné čerpadlo Airmax 3

AIRMAX 3

Jedinečná technologie pro starší domy s radiátory. Propanové tepelné čerpadlo vzduch – voda má velmi tichý chod, hluk je pouze 39 dB. Díky nízké výšce nebude zakrývat okna. COP až 5,2  a energetická třída A+++ znamenají vysokou účinnost a nízké náklady. Možnost ovládání přes telefon.

Boiler s integrovaným tepelným čerpadlem

TEPELNÉ ČERPADLO pro ohřev TUV

Je to vlastně boiler s tepelným čerpadlem. Rychlejší návratnost a jednodušší montáž oproti solárním kolektorům. COP=3,59, to znamená 3,6 x levnější než ohřívat vodu elektrickým boilerem. Lze propojit s Fotovoltaickou elektrárnou.

  • Záruka až 7 let

  • Možnost klimatizace

  • Žádné skryté roční poplatky

Nejmodernější typ tepelného čerpadla VZDUCH-VODA oceníte zejména ve starých domech, kde se nachází radiátory a dům není izolován. Tyto tepelná čerpadla nejsou hlučná a dokáží vyrobit topnou vodu až do 70°C, což je právě teplota, kterou potřebují radiatory ve starých domech.  Získáte bezúdržbové a bezpracné vytápění domu s nízkými provozními náklady, které je šetrné k přírodě. Velkou výhodou může být také Inverterový kompresor pro regulaci otáček (snížení nákladů). Tato čerpadla lze ovládat přes chytrý telefon.

Tepelné čerpadlo Prima

Výhody tepelného čerpadla

Nízké investiční i provozní náklady: je výrazně levnější než elektrické nebo plynové vytápění a oproti tepelným čerpadlům země-voda a voda-voda není potřeba realizovat podzemní vrt pro plošný kolektor.
Jednoduchá instalace: instalace tepelného čerpadla vzduch-voda je jednoduchá, rychlá a bez nároků na velikost pozemku.
Široké využití: ohřívá užitkovou vodu, prostřednictvím topného systému udržuje teplo v celém domě a v horkých letních měsících lze tepelné čerpadlo využít jako chlazení. Oproti tepelnému čerpadlu vzduch-vzduch se hodí i do domů s velkým počtem malých místností.
Bezobslužnost zařízení: po úvodním nastavení funguje tepelné čerpadlo samostatně. Na rozdíl od kotlů na dřevo nebo uhlí není potřeba přikládat žádné topivo.

Tepelné čerpadlo monoblok nebo split ?

Monoblok oproti splitu má tyto výhody:

  • Nepotřebuje při montáži a při servisech řemeslníka „chlaďaře“. Ten je nedostatkovým zbožím a samozřejmě i podstatně dražší.
  • Má hermeticky uzavřený okruk s chladivem, kdežto u splitu proudí chladivo mezi jednotkou v domě a venku. Norma nařizuje jednou za čas chladivo zkontrolovat, zvážit a registrovat ( náklady navíc)
  • Zjednodušeně řečeno, monoblok je levnější v ročních provozních nákladech a nemusíte čekat delší dobu na „chlaďaře“

Jak funguje tepelné čerpadlo

Z venkovního vzduchu odebírá tepelné čerpadlo energii a získané teplo využívá pro ohřev vody v topném systému popř. pro ohřev teplé užitkové vody. Jako medium mu slouží chladivo, které mění skupenství z kapalného na plynné a využívá na jedné straně kompresor k zvýšení tlaku a teploty a na druhé straně expanzní ventil.

Tepelné čerpadlo nebo kotel na pelety ?

Tepelné čerpadlo nemusí být vždy nejlepší řešení. V některých případech je lepší volbou kotel na pelety !

Při rozhodování, zda si pořídíme tepelné čerpadlo nám nemůže stačit pouze vyjádření prodejce. Často se stává, že dům, není vhodný pro vytápění tepelným čerpadlem. Hlavní roli v tom hraje tzv. teplotní spád. Když topná soustava potřebuje vyšší teplotu vody v topení (v radiátorech), aby dosáhla teplotní pohody, říkáme tomu vyšší teplotní spád a to není vhodné pro tepelné čerpadla.
Velmi laicky řečeno, čím je dům větší, není zateplený, má starší a hlavně menší radiátory a potřebuje vyšší teplotu topné vody, pak není vhodný pro vytápění tepelným čerpadlem. Vysoká investice a hlavně vysoké provozní náklady. Z pohledu návratnosti je v tom případě je vhodnější a levnější topit kotlem na pelety.

Nástěnný kotel na pelety

Nástěnný kotel na pelety HEVO

Kotel pro výměnu za plynový kotel.

Kotel na pelety mini bio luxury B

Kotel na pelety MINI BIO LUXURY B

Kotel, do nízkých prostor.

Peletový kotel MINI EEI Pellets

Kotel na pelety MINI EEI PELLETS 

Kotel do malých prostor.

Peletový kotel Minimatic

Kotel na pelety MINI MATIC

Úplně bezúdržbový kotel!

Peletový kotel EEI Pellets

Kotel na pelety EEI PELLETS 

Modulace výkonu od 2,5 kW.

Peletový kotel Twin bio Compact

Kotel na pelety TWIN BIO COMPACT

Jedinečný kotel pro pasivní domy.