Tepelná čerpadla

(vzduch – voda) Monoblok

Finančně dostupné tepelné čerpadlo s dlouholetou tradicí a spoustou funkcí. Spolehlivě funguje do -25°C. Inverterový kompresor zajišťuje ekonomický chod. 1-3 fázové.

Pro starší domy (radiatory). Topná voda dosahuje 68°C, vysoký koeficient COP=5,2, Mimořádně tichý chod. Díky ekologickému chladivu R290 (propan).

Kompletní sestava 3 v 1   Tepelné čerpadlo pro vytápění, ohřev TUV a chlazení. Extrémně tiché, ovládání .telefonem, COP=5,6, provoz do -25°C

Tepelné čerpadlo pro ohřev TUV. Rychlá návratnost oproti solárním kolektorům. COP=3,6. Jednoduchá montáž. Inteligentní využití Fotovoltaické elektrárny.

Záruka 5 let

Možnost klimatizace

Žádné skryté roční poplatky

Tepelné čerpadlo VZDUCH-VODA oceníte zejména v novostavbě, kde se nachází podlahové topení a radiátory. Získáte bezúdržbové a bezpracné vytápění domu s nízkými provozními náklady, které je šetrné k přírodě. Velkou výhodou může být také Invertorový kompresor pro regulaci otáček (snížení nákladů). Tato čerpadla lze ovládat přes chytrý telefon.

Jak funguje tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo odebírá energii z venkovního vzduchu a získané teplo využívá pro ohřev vody v zásobníku teplé užitkové vody nebo v topném systému.

Koloběh fungování tepelného čerpadla

Teplo z okolí ► Výparník ► Kompresor ► Výměník ► Topný systém a zásobník užitkové vody ► Výparník

Výhody tepelného čerpadla

Nízké investiční i provozní náklady: je výrazně levnější než elektrické nebo plynové vytápění a oproti tepelným čerpadlům země-voda a voda-voda není potřeba realizovat podzemní vrt pro plošný kolektor.
Jednoduchá instalace: instalace tepelného čerpadla vzduch-voda je jednoduchá, rychlá a bez nároků na velikost pozemku.
Široké využití: ohřívá užitkovou vodu, prostřednictvím topného systému udržuje teplo v celém domě a v horkých letních měsících lze tepelné čerpadlo využít jako chlazení. Oproti tepelnému čerpadlu vzduch-vzduch se hodí i do domů s velkým počtem malých místností.
Bezobslužnost zařízení: po úvodním nastavení funguje tepelné čerpadlo samostatně. Na rozdíl od kotlů na dřevo nebo uhlí není potřeba přikládat žádné topivo.

Obnovitelný zdroj energie pro celou rodinu, který zajistí až 300 litrů teplé užitkové vody do 55 °C.

Lze rozšířit na hybridní systém, kdy se napojí na domácí FOTOVOLTAICKOU elektrárnu nebo na ohřev vody a dále se ohřev vody napojí na kotel nebo solární panely.

Jednoduché ovládání přes dotykovou obrazovku a inteligentní regulace ohřevu vody + noční tarif.

Tepelné čerpadlo vzduch-voda je ekologické. Své okolí neznečišťuje, protože čerpá teplo z okolního vzduchu.

Jak uspořit peníze za nákup tepelného čerpadla?

Odpovědí jsou kotlíkové dotace nebo Nová zelená úsporám. Připravíme návrh řešení, kalkulaci, žádost o dotaci, no zkrátka všechno papírování vyřídíme za vás. Postaráme se o to, abyste zaplatili méně, a zbavili se starého zařízení výměnou za nové.

Kdo může žádat o dotace a jak to celé probíhá? Zjistit více o dotacích.

DOPORUČUJEME
tato tepelná čerpadla

MONOBLOK SMH-100IRB
Dvoustupňový inverterový kompresor s mezistupňovým vstřikováním par chladiva Dotykový displej Možnost ovládání přes internet pomocí aplikace Vysoká účinnost Oběhové čerpadlo s možností řízení otáček Integrovaná expanzní nádoba a pojistný ventil Možnost regulace podle ekvitermy, teploty referenční místnosti, nebo ovládání termostatem Možnost chlazení do fan coilů Ohřev teplé vody Možnost připojení a spínání záložního ohřívače (není součástí balení) Záruka 5 let.

BASIC (vzduch-voda)
Tepelné čerpadlo je optimálním zdrojem teplé vody pro rodinné domy. Zaručuje významné snížení nákladů na ohřev teplé vody. Provozní náklady jsou podobné solárnímu ohřevu vody. Využívá stávající tepelnou energii z okolí. Nádrž integrovaná s čerpadlem zajišťuje až 200 – 300 litrů teplé užitkové vody až do 55 ° C. Čerpadlo Basic je instalováno uvnitř budovy a vyžaduje pouze hydraulické a elektrické připojení a vzduchovody.