Tepelná čerpadla

(vzduch – voda) Monoblok

TEPELNÉ ČERPADLO AIRMAX 3

Jedinečná technologie pro starší domy s radiátory. Tepelné čerpadlo vzduch – voda má velmi tichý chod, hluk je pouze 39 dB. Díky nízké výšce nebude zakrývat okna. COP až 5,2  a energetická třída A+++ znamenají vysokou účinnost a nízké náklady. Možnost ovládání přes telefon.

TEPELNÉ ČERPADLO Sinclair S-therm

Finančně dostupné tepelné čerpadlo s dlouholetou tradicí a spoustou funkcí. Spolehlivě funguje do -25°C. Inverterový kompresor zajišťuje ekonomický chod. 1-3 fázové. Levná investice zajistí rychlou návratnost. Tradiční značka působí v 33 zemích od roku 2004. Výborný poměr cena-výkon.

TEPELNÉ ČERPADLO PRIMA

Kompletní sestava 3 v 1   Tepelné čerpadlo pro vytápění, ohřev TUV a chlazení. Extrémně tiché, ovládání .telefonem, COP=5,6, provoz do -25°C. Celá sestava včetně ohřevu teplé užitkové vody je cenově příznivá. Rychlá návratnost je zajištěna nízkou cenou a vysokým koeficientem COP.

TEPELNÉ ČERPADLO pro ohřev TUV

Je to vlastně boiler s tepelným čerpadlem. Rychlejší návratnost a jednodušší montáž oproti solárním kolektorům. COP=3,59, to znamená 3,6 x levnější než ohřívat vodu elektrickým boilerem. Lze propojit s Fotovoltaickou elektrárnou.

  • Záruka 5 let

  • Možnost klimatizace

  • Žádné skryté roční poplatky

Tepelné čerpadlo VZDUCH-VODA oceníte zejména v novostavbě, kde se nachází podlahové topení a radiátory. Získáte bezúdržbové a bezpracné vytápění domu s nízkými provozními náklady, které je šetrné k přírodě. Velkou výhodou může být také Inverterový kompresor pro regulaci otáček (snížení nákladů). Tato čerpadla lze ovládat přes chytrý telefon. Pro ještě větší úsporu energií v domě využijte fotovoltaiku. S námi si ji můžete namontovat sami a levněji.

Výhody tepelného čerpadla

Nízké investiční i provozní náklady: je výrazně levnější než elektrické nebo plynové vytápění a oproti tepelným čerpadlům země-voda a voda-voda není potřeba realizovat podzemní vrt pro plošný kolektor.
Jednoduchá instalace: instalace tepelného čerpadla vzduch-voda je jednoduchá, rychlá a bez nároků na velikost pozemku.
Široké využití: ohřívá užitkovou vodu, prostřednictvím topného systému udržuje teplo v celém domě a v horkých letních měsících lze tepelné čerpadlo využít jako chlazení. Oproti tepelnému čerpadlu vzduch-vzduch se hodí i do domů s velkým počtem malých místností.
Bezobslužnost zařízení: po úvodním nastavení funguje tepelné čerpadlo samostatně. Na rozdíl od kotlů na dřevo nebo uhlí není potřeba přikládat žádné topivo.

Tepelné čerpadlo monoblok nebo split ?

Monoblok oproti splitu má tyto výhody:

  • Nepotřebuje při montáži a při servisech řemeslníka „chlaďaře“. Ten je nedostatkovým zbožím a samozřejmě i podstatně dražší.
  • Monoblok má hermeticky uzavřený okruk s chladivem, kdežto u splitu proudí chladivo mezi jednotkou v domě a venku. Norma nařizuje jednou za čas chladivo zkontrolovat, zvážit a registrovat ( náklady navíc)
  • Zjednodušeně řečeno, monoblok je levnější v ročních provozních nákladech a nemusíte čekat delší dobu na „chlaďaře“

Monoblok oproti splitu má nevýhodu, že musí být zaizolovaná část potrubí, která vede venku nebo musí být napuštěna nemrznoucí směsí. Druhou nevýhodou je trochu menší účinnost oproti splitu. Tu ale vynahradí roční náklady na revize a servis u splitů.

Chci individuální cenovou nabídku zdarma

Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.

Jak funguje tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo odebírá energii z venkovního vzduchu a získané teplo využívá pro ohřev vody v topném systému popř. pro ohřev teplé užitkové vody. Jako medium mu slouží chladivo, které mění skupenství z kapalného na plynné a využívá na jedné straně kompresor k zvýšení tlaku a teploty a na druhé straně expanzní ventil.

SLEVA 20% NA FOTOVOLTAIKU

Objednejte tepelné čerpadlo a získáte slevu na FOTOVOLTAICKOU ELEKTRÁRNU. Získejte až 52.000 Kč

Tepelné čerpadlo nebo kotel na pelety ?

Tepelné čerpadlo nemusí být vždy nejlepší řešení. V některých případech je lepší volbou kotel na pelety !

Při rozhodování, zda si pořídíme tepelné čerpadlo nám nemůže stačit pouze vyjádření prodejce. Často se stává, že dům, není vhodný pro vytápění tepelným čerpadlem. Hlavní roli v tom hraje tzv. teplotní spád. Když topná soustava potřebuje vyšší teplotu vody v topení (v radiátorech), aby dosáhla teplotní pohody, říkáme tomu vyšší teplotní spád a to není vhodné pro tepelné čerpadla.
Velmi laicky řečeno, čím je dům větší, není zateplený, má starší a hlavně menší radiátory a potřebuje vyšší teplotu topné vody, pak není vhodný pro vytápění tepelným čerpadlem. Vysoká investice a hlavně vysoké provozní náklady. Z pohledu návratnosti je v tom případě je vhodnější a levnější topit kotlem na pelety.

Nástěnný kotel na pelety HEVO

Kotel pro výměnu za plynový kotel.

Kotel na pelety twin bio luxury B

Kotel na pelety MINI BIO LUXURY B

Kotel, do nízkých prostor.

Kotel na pelety MINI EEI Pellets

Kotel na pelety MINI EEI PELLETS 

Kotel do malých prostor.

Kotel na pelety MINI MATIC

Úplně bezúdržbový kotel!

Kotel na pelety EEI Pellets

Kotel na pelety EEI PELLETS 

Modulace výkonu od 2,5 kW.

Kotel na pelety TWIN BIO COMPACT

Jedinečný kotel pro pasivní domy.