Automatické peletové kotle

Rodinné domy

První nástěnný peletový kotel nahradí spolehlivě plynový a ušetříte 50% nákladů na topení.  Svou velikostí se vejde všude. Kotel může být v bytě, násypka ve sklepě. Obsahuje samočistící rošt.

Kotel, do nízkých prostor. Vhodný do sklepů s klenbou nebo pod schodiště. Ve výkonech 12 kW, 15 kW a 21 kW. Velikost násypky a moderní regulace s hořákem zajišťují vysoký komfort.

Kotel do malých prostor. Pro chodby, kde původně stál u stěny kotel na uhlí. Špičková technologie hořáku a regulace zajišťuje nízkou spotřebu. Nepotřebujete akumulační nádrž.

Úplně bezúdržbový kotel! Automatické čištění hořáku, výměníku a popelníku. LAMBDA, internet.modul. Vysoká účinnost 94,7% = nízká spotřeba. Výběr popela – 1x ročně!

Kotel s moderní regulací, s automatickým čištěním hořáku. Spaluje horší pelety, Ohřev TUV i v létě. Různé velikostí násypek nebo celoroční zásobování cisternou.

Jedinečný kotel pro pasivní domy. Modulace výkonu od 2,5 kW. Malé rozměry, moderní regulace, možnost spalovaní horších pelet. Ohřev TUV i podlahové topení.

Bytové domy, školy, komerční objekty, penziony

Pro velké objekty – vysoké úspory na vytápění. Napojení na celoroční zásobování cisternou jednou za rok. Ovládání přes PC nebo telefon. Dálkový dohled může zajišťovat plynulý chod kotelny.

Pro velké objektyplně automatizovaný kotel – čištění, odpopelnění a celoročním zásobováním pelet. Pro školy, bytové domy, penziony a zemědělské objekty.

Horkovzdušný kotel Pellets Air  pro vytápění hal, skladů, sportovišť, skleníků. Nejlevnější způsob vytápění, bez rozvodů a bez radiátorů. Bezúdržbový provoz, plně automatizovaný.

Peletový kotel je jedním z nejlevnějších způsobů vytápění víceletých rodinných domů s radiátory, podlahovým topením nebo dokonce obojím najednou. Kotel na pelety se zásobníkem vám ušetří spoustu práce, protože se plní zcela automaticky jednou za několik dní, a topí ekologickým palivem z přírodní biomasy.

Záruka 10 let – nejdelší na trhu

Nejvyšší energetická třída A+

Nepotřebuje akumulační nádrž

Výhody automatického kotle na pelety

Úspora peněz: díky automatizovanému systému, který do hořáku dostane pouze tolik pelet, kolik je skutečně potřeba, spotřebují kotle na pelety jen minimální množství elektřiny a provozních nákladů.
Úspora času: pelety se do kotle přikládají jen jednou za několik dní, některé modely disponují pneumatickým čištěním výměníku a automatickým odstraněním popela.
Velikost a instalace: protože má kotel na pelety malý rozměr, můžete jej namontovat prakticky kdekoliv. Dá se snadno kombinovat se solární soustavou a nadále lze používat radiátor nebo podlahové topení.

Využívá snadno obnovitelné palivo a neprodukuje smog

Nízká spotřeba pelet, energie a nízká hlučnost kotle

Automatické čištění a ovládání přes internet

Kvalitní pelety do kotle

Naše pelety jsou přírodní, bez chemických přísad a jejich spalování neškodí životnímu prostředí. Jedná se o malé granule z lisovaných pilin z čistého dřeva a přírodního pojiva ligninu o průměru 6 mm. Pelety do kotle navíc pomáhají s efektivním využitím odpadu z dřevařského průmyslu a výsledný popel lze používat k hnojení zahrady.

Jak uspořit peníze
za nákup peletového kotle?

Odpovědí jsou kotlíkové dotace a Nová zelená úsporám. Připravíme návrh řešení, kalkulaci, žádost o dotaci a zkrátka všechno papírování vyřídíme za vás. Postaráme o to, abyste zaplatili méně, a zbavili se starého zařízení výměnou za nové.

Kdo může žádat o dotace a jak to celé probíhá? Zjistit více o dotacích.

DOPORUČUJEME
tyto automatické peletové kotle

MINI MATIC
Obsluha kotle je omezena na minimum díky automatickému odstraňování popela a čištění kotle. Díky Lambda sondě má spalovací proces maximální účinnost. Vhodné i do obytných prostor.

EEI Pellets – 8-32 kW
Super levný provoz díky špičkové regulaci a modulaci hořáku. Bezobslužný provoz až 2 měsíce. Nízká prašnost a jednoduchá obsluha. NOVINKA – 8 kW je vhodná pro PASIVNÍ DOMY jako nejlevnější zdroj tepla na trhu.